ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14278250
*
nr 1427 8250
Spegel
83x39 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2021
kl 19:59:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 11:11:56
1
200 kr
23/10 09:11:45
2
150 kr
23/10 09:11:45
1
200 kr (Budbetjänt)
23/10 09:12:02
2
250 kr
23/10 18:27:57
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1427 8250
Spegel
83x39 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/10 11:11:56 | 1 | 200 kr |
23/10 09:11:45 | 2 | 150 kr |
23/10 09:11:45 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
23/10 09:12:02 | 2 | 250 kr |
23/10 18:27:57 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53